Про курс
Вперше у місті Дубно (Рівненська обл.) на передодні свята «Покрови» буде проводитись курс з іконопису по древній техніці Візантійської ікони, з використанням традиційних натуральних матеріалів: дошки, мінеральних фарб на яєчні емульсії та сусального золота. Завдяки особливої авторської методики навчання Ви зможете написати ікону навіть якщо в Вас зовсім немає навиків малювання.

В ході курсу детально буде вивчено: підготовка дошки, нанесення рисунку, золочення сусальним золотом, приготування фарб та емульсії, техніка письма тканин та ліків, захист ікони. Курс триватиме шість днів, в ході якого кожен учень напише ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Під час курсу Крім практичних занять також учні ознайомляться з теоретичними основами богослівя та символіки ікони. По завершенню курсу буде проведено освячення ікон та вручення сертифікатів.

В Вас є унікальна можливість доторкнутись до таїнства іконопису і пізнати сакральні техніки які передавались століттями. Дізнаєтесь як через вивчення древнього мистецтва іконопису Ви можете духовно розвиватись щоб отримати внутрішню гармонію та спасіння душі.

Місця обмежені! Навчання платне. Повністю всі матеріали включаючи золото, натуральні мінеральні фарби, пензлі, дошки та ін. входять в вартість курсу.

Організатори курсу: Володимир Костюк, Національна спілка іконописців України, іконописна школа "TEOFOS" (Київ), за сприяння Дубенського історико-культурного заповідника.

Дата та час: з 8-го по 13 жовтня (6 днів, з 10:00 до 17:00)
Місце проведення: м, Дубно, Дубенський замок

Довідки за тел. 093 759 61 79Короткий огляд курсу:

  • Рівень - початківець
  • Тривалість - 6 днів (10:00-17:00)
  • Місце - Дубенський замок
  • Дата - 8-13 жовтня 2018
Для чого навчатись іконопису
Духовний ріст
Через іконопис здійснюється служіння Богу. Іконопис допоможе духовно вирости, укріпитись в вірі і принесе в життя сподівання на спасіння. Написана вашою рукою ікона буде багато століть допомагати людям молитися Богові, наставляти на добро
і любов до ближнього.
Психологічне здоров'я
Іконопис як арт-терапія стабілізує і заспокоює психіку. Розслабляє при стресі і знімає душевний тягар. Крім того розвиває пам'ять, увагу, дрібну моторику рук.
Творча реалізація
Ви реалізуєте свою давню творчу мрію. Напиште ікону навіть якщо вам 80 років і ви ніколи до цього не тримали пензля в руках.
Подарунок в храм або для близьких
Ікона це гідний і дорогий подарунок в храм, або для рідних чи друзів. Через використання
дорогоцінних матеріалів і складних технік ікони мають високу вартість. Надалі виконуючи замовлення Ви можете опанувати нову професію.
Що ми вивчим на курсі
МОДУЛЬ 1
Основи богослів'я ікони
Особливості символіки ікони. Яке значення і сакральний смисл кольорів, жестів, атрибутики в іконі. молитва іконописця.
МОДУЛЬ 2
Нанесення прорису на дошку
Вправи на точність рухів. Нанесення малюнка на левкас і прорис ікони.
МОДУЛЬ 3
Золочення німба (фона)
Підготовка ґрунту під золочення. Робота з лаками. Техніка нанесення сусального золота на ікону.
МОДУЛЬ 4
Приготування фарб і письмо тканин
Приготування натуральних мінеральних фарб і жовткової емульсії, вправи на вивчення розкрашу, прітінок, пробілів. Розкраш ікони, прітінки і пробіла в тканинах, нанесення асисту.
МОДУЛЬ 5
Письмо лику і записи на іконі
Техніки письма лику і рук в іконописі. Нанесення обведення німба і опуш ікони. Записи на іконі. Покриття ікони оліфою і лаком.
Як проходить курс
Інтенсивний формат курсу
Курс буде проходити протягом 6 днів. Заняття будуть проходити з 10:00 до 17:00 кожно дня з 8 по 13 жовтня 2018. Планується не більше 15 учасників. На протязі терміну навчання кожен учаник напише ікону Покрови Пресвятої Богородиці згідно традицій канонічного іконопису. Під час курсу крім практичних занять учні ознайомляться з теоретичними основами богослівя та символіки ікони. По завершенню курсу буде проведено освячення ікон та вручення сертифікатів. Також планується виставка написаних ікон в Дубенському замку на протязі двох тижнів.
Після проходження курсу видається сертифікат
В вартість курсу включені повністю всі необхідні матеріали
1. Молитва іконописця.
2. Липова дошка розміром 20х25 см. з дубовими шпонками та ковчегом, покрита паволокою і грунтом-левкасом.
3. Сусальне золото (23 карата).
4. Натуральні фарби-пігменти на яєчній емульсії.
5. Користування пензлями та іншими інструментами.
6. Прорис ікони.
7. Лак-мордан, яхтний лак, морілки, лльна оліфа.


Автор і викладач курсу
Володимир Костюк
Художник-іконописець, Доктор церковного мистецтвознавства, голова Національної спілки іконописців України, засновник іконописної школи «TEOFOS» (Київ). Автор і викладач курсів іконопису, реставрації, різьби, каліграфії та ін. Організатор виставок ікон і іконописних конференцій національного масштабу. За авторською методикою навчання Володимира Костюка, курс іконопису пройшли більше ніж 200 учнів.
Володимир Костюк
Художник-іконописець, Доктор церковного мистецтвознавства, голова Національної спілки іконописців України, засновник іконописної школи «TEOFOS» (Київ). Автор і викладач курсів іконопису, реставрації, різьби, каліграфії та ін. Організатор виставок ікон і іконописних конференцій національного масштабу. За авторською методикою навчання Володимира Костюка, курс іконопису пройшли більше ніж 200 учнів.
Ікони викладача
Підтримка духовенства
Духовний наставник курсу протоієрей, отець Дмитрій (Гарчук) настоятель храму на честь ікони Єрусалимської Божої Матері (м Київ).
Благословляє на написання ікон, пояснює складні теми богослов'я ікони, наставляє на молитву і дотримання канонів іконопису.
Фото з наших уроків
Відео з занять
Результати наших учнів
Відео відгуки наших учнів
Отзывы наших учеников
Вартість навчання
ІНТЕНСИВНИЙ КУРС
Задати питання про курс або записатись
Залиште будь-ласка свої контакти і ми обов'язково зв'яжемося з Вами щоб відповісти на всі запитання
Ваш телефон
It's totally free
Питання-відповідь
Я взагалі ніколи не малював, чи можу я навчитися писати ікони?

Навички малювання не обов'язкові. Курс побудований таким чином, щоб кожна людина, яка виконає прості підготовчі вправи змогла написати ікону. Детальність уроків допомагає розумінню і легкому виконання елементів ікони.
Я не вважаю себе досить віруючою людиною, можна мені написати ікону?

Оскільки в ході роботи над іконою здійснюється молитва і вивчаються християнські принципи, то заняття іконописом буде на користь абсолютно кожній людині. Ця робота значно посилить віру і відкриє духовний очі.
Як я можу застосувати вміння писати ікони?

Перш за все іконопис це шлях духовного розвитку людини, а також метод відпочинку від щоденної суєти гріховного світу. Написана ікона допомагатиме в молитві, ікона унікальний подарунок рідній людині а також, ікону, можна пожертвувати в храм для служіння віруючим.
Контакти
м. Дубно, Замок князів Острозьких.
info@teofos.com
093 759 61 79


Підпишіться на нас в соцмережах: